Autor Wątek: Sucha karma dla owczarka-prosze o rade  (Przeczytany 11503 razy)

Guest

• Gość
Sucha karma dla owczarka-prosze o rade
« Odpowiedź #105 dnia: 05.02.2008 o 13:10 »
Zwierzeta potrafia korzystac z tego, co jest dostepne - moje psy jedza najczesciej surowe mieso. Ale czasem gotowane tez. Staram sie dawac jedzenie najbardziej urozmaicone, ale jak najblizsze naturalnego. Sucha karma nie byla nigdy skladnikiem naturalnego pokarmu. Byl gdzies artykul, lek, weta, o chorobowych zmianach w przelykach szczeniat, karmionych sztucznym zarciem.
Z wlasnych obserwacji ponad 100 zwierzat w psim hotelu w Kanadzie  - dwa z nich byly karmione surowym miesem, naturalnym zarciem. Reszta - suchymi karmami. Rozmaitymi.
Te dwa karmione naturalnie wyproznialy sie w niewielkich ilosciach, z reguly raz dziennie. Wszystkie pozostale robily kupy niemal za kazdym wyprowadzeniem, a wygladalo, ze wiecej z nich wychodzi niz weszlo. Czyli mialy ustawicznie pobudzony przewod pokarmowy.

Po tych obserwacjach upewnilam sie, ze sucha karma dla mojego psa bylaby ostatecznoscia.

Zofia

Guest

• Gość
« Odpowiedź #106 dnia: 07.02.2008 o 11:13 »
I jeszcze artykul o sztucznych karmach sprzedawanych w USA

http://wiadomosci.onet.pl/1687716,441,item.html

Zofia

Offline Inanna

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 26.05.2006
« Odpowiedź #107 dnia: 07.02.2008 o 17:23 »
Karmy dla psów to kopalnia złota, na tym się robi kokosy.Generalnie pies nam nie powie że po tym czy innym pokarmie mdli,człowiek jak się czymś przytruje to wie,z reguły.Trzeba wziać po uwagę że vetowie tak naprawdę największą kasę robią na karmach,więc nie do końca są wiarygodni,analogicznie do znanej afery dotyczącej leków refundowanych i lobbingu firm farmacełtycznych.
Jeśli dajemy psu cały czas to samo to napewno będzie miał jakieś braki.Tak jak człowiek.Czyli np. w jeden dzień,jajo surowe(jak nie jest uczuleniowcem, całe jak jest to tylko żółtko),zmieszać z serem białym, wybełtać z ryżem.
Dzień drugi, kawał mięcha,np szyja indycza albo zmielić cosik bez kosci,może być mięcho z przeceny,byle by nie płukane w wynalazkach co zapaszek zabijają, wybełtać z gotowanymi warzywami,prócz strączkowych,łyżka oliwy(ja czasami się szarpnę na ta z oliwek).
Mięso tanie i dobre to np,płuca,krtanie,ogony, nogi,wieprzowe,korpusy i szyjki kurczakowe,chrząstki indycze
Jak na coś, np. latem zapaszkiem mięsko zacznie zalatywać, to piesek chętnie to skonsumuje i szczęśliwy będzie.
Wystrzegać się nalezy wszelkich mieszanek garmażeryjnych, bo tam to tablica Mendelejewa i tych E-coś tam wiecej procentowo niż mięsa, ponad to z podrobami typu nerki wątroba trzeba być ostrożnym,czasami psiak może nie tolerować.Całkowicie odpadają wędliny i.t.p.Bo pies nie człowiek nie wszystko strawi.

Offline jaga.mat.

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 02.12.2007
  • M: Warszawa
« Odpowiedź #108 dnia: 18.02.2008 o 17:53 »

moja wcina cielecine ,ryby morskie wszystko to z ryzem warzywami na deserki bialy serek z zoltkiem luz z jabluszkiem no i kosci cielece Wink przed sucha karma ucieka do lazienki...

Offline Artus

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 05.11.2004
  • M: Grójec (było Piaseczno)
« Odpowiedź #109 dnia: 18.02.2008 o 21:59 »

Cytat: jaga.mat.

moja wcina cielecine ,ryby morskie wszystko to z ryzem warzywami na deserki bialy serek z zoltkiem luz z jabluszkiem no i kosci cielece Wink przed sucha karma ucieka do lazienki...

a mój od 2 dni jest na suchym i zawartość miski pochłania w ciągu 3 min, nic mu tak nie smakowało. Dostaje Acanę Puppy Large Breed