Autor Wątek: karma Arion  (Przeczytany 12334 razy)

germanka28

• Gość
karma Arion
« dnia: 18.09.2006 o 20:07 »

przeczytałam, że karma Arion jest niebezpieczna dla psów, a zwłaszcza ich żołądków powodując raka. Co sadzicie o tym? Czy ktoś karmił tą karmą swojego psa i czy może coś o niej powiedzieć?

Offline Nanami

• Pasterz
  • Data rej.: 26.08.2003
karma Arion
« Odpowiedź #1 dnia: 18.09.2006 o 20:50 »
Każda sucha karma, jesli nie daje sie psu dostepu do wody do picia po zjedzeniu jej, moze prowadzic do raka przewodu pokarmowego bądz wydalniczego. Dlatego do suchego zaleca sie miske wody, by pies nie chrupał samego suchego nie popijajac. Tak przynajmniej czytałam. Co do Ariona, to nie słyszałam takiej opinii o nim. Za to czytałam o tym, jak wytwarza sie suche karmy w USA i Kanadzie, ze mozliwe ze sa w niej barbituarany (uzywane do usypiania psów i innych zwierzat).
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016) & Lili

bartosz17

• Gość
karma Arion
« Odpowiedź #2 dnia: 19.09.2006 o 19:52 »
Ja daję swojemu psiakowi tą karme i jestem z nij zadowolony. Jest dośc popularna. Udało mi sie nawet wyleczyć nią niejadka, który nie chciał nic jeść. A ARION mu akórat posmakował. A jeżeli chodzi o podawanie karmy psom to radzę moczyć karme 15 minut przed podaniem w letniej wodzie. Wtedy ilość wody jaką pies potrzebuej jest mniejsza(ale nie szczędźmy wody dla psa).

rudaa

• Gość
karma Arion
« Odpowiedź #3 dnia: 20.09.2006 o 09:18 »
Za moczeniem karmy jestem w przypadku szczeniaka, jeśli chodzi o dorosłe psy wskazane jest, aby same chrupały tym samym oczyszczając sobie ząbki, a nie robic taka "papke", nie przesadzajmy, to tak jakby mielić psu kości i dopiero podac.

Pies jedząc sucha karmę spożyje w trakcie i po posiłku taką ilość wody na jaką jego organizam będzie miał zapotrzebowanie, więc nie dajmy się zwariować.

A na wodzie chyba nikt nie oszczędza w sposób ograniczający gaszenie psiego pragnienia.

road14

• Gość
karma Arion
« Odpowiedź #4 dnia: 12.10.2006 o 11:18 »
WITAM.JESTEM BARDZO CIEKAWY SKąD I GDZIE WYCZYTAłAś TAKą INFORMACJE O ARIONIE.JA Z MOJą SUNIą PRZEWERTOWAłEM KILKA KARM żEBY DOBRAć JEJ TAK żEBY JADłA I TRAFILIśMY NA ARIONA.JESTEM ZADOWOLONY BO SUNIA ZE WSZYSTKICH KARM Ją NAJBARDZIEJ SOBIE UPODOBAłA I PO MIMO żE JEST NIEJADKIEM TO Tą KARME JE.Są NP.2 DNI żE JE NORMALNIE ZALECANE PORCJE A PóżNIEJ PRZYCHODZI DZIEń żE WOGóLE NIE CHCE JEść.BYć MOżE SAMA SOBIE REGULUJE ILOść POKARMU.NIE WIEM CZYM JEST TO SPOWODOWANE ALE CHYBA NAPRAWDE SOBIE TO TAK REGULUJE.JEST W DOBREJ FORMIE I KONDYCJI.

Muza

• Gość
karma Arion
« Odpowiedź #5 dnia: 29.10.2006 o 10:38 »
My też mieliśmy czas na Ariona... Mam 2 psy, a po tej karmie nie mogłam się po nich nasprzatać;/. Strasznie dużo "kwiatuszków" mi zostawiały. Przeszłam na Purinę i wszystko wróciło do normy.
Hodowca mojej Muzy jest weterynarzem, rozmawiałam z nim o Arionie... powiedział, że jest bardzo średnia. Po mojej drugiej suczce, hovawartce widziałam pogorszenie sierści. Jako, że jest czarna, zaczęła matowieć, straciła błysk.
Może to sprawa indywidualna, ale nam Arion nie pasuje.

Guest

• Gość
karma Arion
« Odpowiedź #6 dnia: 31.01.2011 o 08:53 »
A ja jako hodowca owczarków karmie Arionem dość długo i jestem z tej karmy zadowolony i pieski też.

Tomi1001

• Gość
karma Arion
« Odpowiedź #7 dnia: 31.01.2011 o 21:53 »
a ja dawałem Arion szczeniakom 5 tyg. i nic im nie było.

Offline sajanka200

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 24.01.2011
  • M: Jelenia Góra
karma Arion
« Odpowiedź #8 dnia: 31.01.2011 o 22:21 »
Ja karmię Arionem 8-tygodniowego szczeniaka, przez pierwsze 5 dni kupki strasznie luźne, teraz wszystko super. psiak zjada bardzo chętnie, służy nam również jako nagroda. Nie słyszałam opinii o jej szkodliwości; gdyby tak było, z pewnością nie zostałaby dopuszczona do obrotu... A może autorem tej teorii jest inna konkurencyjna firma?

Offline szulaku76

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 25.09.2010
  • M: ŁÓDŹ
karma Arion
« Odpowiedź #9 dnia: 21.01.2012 o 22:21 »
Muszę polecić karmę marki "Arion",mój piesek dostaje ją od roku i jest doskonała.

Offline HONIA

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 15.12.2011
  • M: von Lienfelde
karma Arion
« Odpowiedź #10 dnia: 21.01.2012 o 22:31 »
MUSISZ ?  masz takie polecenie czy co ? co najwyzej to MOŻESZ POLECIC ale nie MUSISZ Zgoda

Offline efka

• Owczarkarz
  • **
  • Data rej.: 19.08.2011
  • M: Bytom
karma Arion
« Odpowiedź #11 dnia: 22.01.2012 o 11:58 »
HONIA....Twoje wypowiedzi w różnych wątkach są krótkie,ale takie troszke kąśliwe....a może mi się tylko wydaje?

Offline HONIA

• Owczarkarz
  • **
karma Arion
« Odpowiedź #12 dnia: 22.01.2012 o 18:57 »
pisze krotko to co mysle a kto jak to odbiera to juz nie moja sprawa.

ps. wydaje ci sie Luzak

Agaja

• Gość
karma Arion
« Odpowiedź #13 dnia: 24.01.2012 o 16:12 »
Nasza poprzednia suka była na czerwonym ARIONIE ( dla aktywnych) przez 5 lat i nic sięnie działo, żadnych kłopotów ze zdrowiem.Nie żarła jej oczywiście na okrągło, ale z przerwą na 1-2 worki innych karm. Shari jako "wybredziak" i szczeniak jeszcze jej nie próbowała, ale jak nas przyciśnie niski stan gotówki, to jest to  rozwiązanie do rozpatrzenia.

Offline HONIA

• Owczarkarz
  • **
karma Arion
« Odpowiedź #14 dnia: 24.01.2012 o 20:39 »
niski stan gotowki to kupuj CANUN napewno lepszy jaK ARION- dla mnie JOSERA jest No.1

a place 120 zeta za 15kg.+ wysylka free