SZCZENIAK W DOMU - BLOG ZOFII MRZEWIŃSKIEJ

17 lutego 2005, godzina 13:45

Gnieciony czosnek i witamina C pomagaja nieco, ale niestety troche ograniczylam spacery, aby mniej bylo sniegowych szalenstw. Niestety, bo znudzona brakeim intensywnego ruchu psica staje juz nie na glowie, ale na rzesach, zeby cos robic. Robimy cos w domu, jasne, wychodzimy czesciej na krotko, ale Raszke roznosi.

Nigdy za duzo uwagi, nigdy za duzo ostroznosci - Raszka idealnie chodzaca po ulicach nagle chciala .. pobiec zabawowo za samochodem, moze samochod bedzie sie bawic? Oczywiscie w takiej chwili ja smycza stopuje psa bez milosierdzia. gdyby nie bylo tak slisko, to Raszenka zaliczylaby lot na smyczy, ale "hamulec:", jaki jej wlaczylam, byl dosc silny, by sie opamietala. I jak wytlumaczyc psu, ze zarcie brudnego zasolonego sniegu szkodzi? Klade aport wysoko, by biorac go nie nazerala sie sniegiem, ucze, zeby troche dac ruchu ciekawszego, wskakiwania na wskazane resztki sniegowych balwanow, ale Raszenka marzy o poltoragodzinnym aportowaniu latajacego talerza w sniegu po brzuch... ! 20 aportowan za kazdym krotkim wyjsciem to za malo...

Jutro pojdzie na troche dluzej, bonoc nie byla juz "zakichana", tylko dzien.

Dyskusja

- 2005-02-17 14:29:22
Życzę Raszce żeby jak najszybciej wróciła do zdrówka.
Pies którego roznosi energia - ocho skąd ja to znam. W zeszłym roku przerabiałam to z Nazarem. Przez kilka dni nie ćwiczyliśmy i psa mi dosłownie nosiło po ścianach. To był wulkan energii, który ciężko było opanować, a zabawa w domu tak nie cieszy jak na podwórku. Jak zaczęliśmy znów ćwiczyć tempo było błyskawiczne, szkoda że później wróciło do normy.
- 2005-02-17 15:57:42
Oj!! Rozumiem. Viki w domu bez solidnego spacerku = chodzenie po ścianach. Ale co robić, zdrowie ważniejsze. Trzymamy kciuki by Raszeńka jak najszybciej pozbyła się katarku.
- 2005-02-17 18:18:35
Ja tez czytam oczywiscie caaaalutki blog:))) Choc dwa dni mnie tu nie bylo:((
Zdrowka dla Psiuni zycze razem z Kiarka:)))
- 2005-02-17 21:15:00
Życzymy z Gosią i Fionką szybkiego pozbycia się choróbska.