SZCZENIAK W DOMU - BLOG ZOFII MRZEWIŃSKIEJ

31 maja 2004 o godzinie 10:11

Dzis w ramach socjalizacji wsadzilam szczeniaka w plecak i pojechalysmy autobusem i bez opieki dziadunia ON-ka na czysty teren.
To naprawde nie jest za wczesnie - Raszka ma 7 tygodni i 3 dni, patrzyla zdumiona ale czujna na tlumy ludzi, z chlodnym oczkiem tolerowala glaskanie w autobusie - tylko pyszczek i stojace uszki wystawaly z plecaka - ziewnela dwa razy i zostala natychmiast pocieszona kawaleczkiem mieska, na ulicy tez pozwalalam glaskac, choc akurat chetny do tego nie wzbudzal mojego entuzjazmu, trudno!
Na zielonych terenach - tak jak sie spodziewalam - bardziej zwracala na mnie uwage, niz jak bylysmy z drugim psiem, co oczywiscie wykorzystalam do nauki przychodzenia na zawolanie. Potem Raszka jak wytrawny globtroter w plecaku autobusem wrocila do domu. Bez ziewania. Na klatce schodowej spotkala juz poznanego sasiada, na czulosci z jego strony odpowiedziala, wiec juz roznicuje poznawanych ludzi.
W domu zjadla solidna porcje, padla spac, zamykam ja w klatce i ide na zakupy.
Po schodach w bloku do gory (1 pietro) chodzi juz sama, w dol znosze.

Czy mam jakas mozliwosc sprawdzenia, czy ktos z Was korzysta z tej kroniki? Czy sie na cos przyda, czy tylko pisze ot, tak?

Dyskusja

- 2004-06-04 14:36:09
Zosiu, oczywiście, że czytam. Jaka szkoda, że nie mam małego szczeniaka w tej chwili. Wzorowałabym się na Tobie. Ale mimo,ze Ora ma 9 mies., to też pewne elementy bedę mogła wprowadzić. też mam hopla na punkcie mojej suni
Pozdrawiam Rysia
- 2005-01-06 09:45:55
Pani Zofio,
czytam i chłonę - mam 7-tyg ONkę i stawiam pierwsze kroki wychowawcze. Potrzebuję rad.
Pozdrawiam,
Magda
- 2005-10-12 11:08:14
Pani Zofio czytam i powoli stwierdzam_NA CO JA CZEKAM. Mam 12 tygodniowego ONka, sunię i taka byłam dumna że ladnie już chodzi na smyczy, nie ciągnie,nie plącze się, i ssiada prawie zawsze bez ociągania, i przychodzi na zawołanie- z tym są małe problemy. A tu okazuje się że "estem w lesie" ;-( bo szczeniaczek powinien już dużo więcej umieć. Pozdrawiam i wracam do lektury.