SZCZENIAK W DOMU - BLOG ZOFII MRZEWIŃSKIEJ

8 czerwca 2004, godzina 17:17

Dwa dni temu, korzystajac z mozliwosci wejscia na niezadeptany, sliczny teren, o swiezej rosie - postanowilam sprawdzic, co Raszka mysli o sladzie. Nie wyszlo - za trzecia proba moze dwa metry przepracowala i zostawiony przeze mnie przedmiot radosnie porwala w zeby. Ale to mogl byc tylko przypadek - to podazanie na ostatnich dwoch metrach sladu. 

No to postanowilam sie dowiedziec w jakim wieku kto najwczesniej zaczynal prace na sladzie. Swietnie obecnie tropiacy golden podobnie sie zachowywal 8-tygodniowy, nie rejestrowaly tez sladu w tym wieku zaprzyjaznione doskonale tropiciele ON-ki. Okolo 10 tygodnia zycia najwczesniej pojawialy sie zainteresowania podazaniem sladem.. 

Porozmawialam nieco z glowna trenerka  Storatu  i doszlam do wniosku, ze nie ma co wychodzic przed orkiestre - 2-miesieczne szczenie koncentruje sie na zdobywaniu zarcia przed rodzenstwem, nie opuszcza na ogol jeszcze gniazda, nie podaza za rodzicami, w polowaniu nie uczestniczy.

Nestepna probe podejme za dwa tygodnie - i ciekawa jestem, kiedy Wasze psiaki najwczesniej nauke tropienia zaczynaly. 

Dyskusja

- 2004-06-08 20:22:01
Z Juką zaczęłam zabawę w ślady jak skończyła 10 miesięcy. Pewnie trochę późno, ale za to z jakim efektem! Na razie proste ślady (moje) podwójne ok. 20 minutowe. Juka biegnie jak po sznurku. To niesamowite wrażenie. Myślę,że taka praca sprawia jej największą frajdę.